جک چهار میل

یکی از رایج ترین چیدمان های جک‌ پنوماتیک جک چهار میل است که معمولا در کاربردهای صنعتی معمولی یا پیچیده استفاده می شود. این جک مانند جک های دیگری که تولید می شود از ساختار سیلندر پیستونی پیروی می کند. قیمت این جک ها به شدت تحت تاثیر ابعاد این محفظه است و با هوای فشرده کار می کند. در واقع ساختار این گربه دارای الگوی بسیار ساده ای است یعنی دارای یک استوانه فلزی محکم به نام سیلندر است. یک پیستون در آن وجود دارد که حرکت می کند و در نهایت خروجی اینها با هم می تواند یک جسم را حرکت دهد. در جک‌های پنوماتیک چهار میل، بست‌های چهار میل معمولاً در هر چهار طرف پیستون قرار می‌گیرند که می‌توان از آن‌ها برای تنظیم طول کورس استفاده کرد و حتی صفحات بالا و پایین جک را روی آن‌ها نصب کرد.

یکی از بزرگترین و مهم ترین ویژگی های طراحی این جک این است که می تواند مسیر قابل تنظیم را ارائه دهد. این بدان معناست که با باز و بسته کردن اتصالات اطراف پیستون می توان طول کورس را 100 میلی متر تغییر داد. لازم به ذکر است که بسیاری از دستگاه های مکانیکی با جک چهار میل کار می کنند. اگر قصد خرید این جک ها را دارید باید بدانید که زیرمجموعه ای از محرک های خطی پنوماتیکی هستند و باید به طول کورس و قطر پیستون توجه کنید. تنها در این صورت است که می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کاتالوگ جک چهارمیل پنو صنعت

آشنایی با  مفاهیم پایه در کار با جک چهار میل

اصولا این اصطلاحات ممکن است در هنگام کارکرد، مشخصه‌ها، در نظر گرفتن اندازه‌ها در هنگام تولید دستگاه وغیره به وجود آمده باشند. اما برای آشنایی شما برخی از این مفاهیم پایه را بررسی می‌کنیم:

❇️ کورس پیستون

در تحلیل و کارکرد جک پنوماتیک معمولا یکی از مهم‌ترین مفاهیم پایه میزان کورس پیستون است. در واقع کورس پیستون معرف میزان جابه‌جایی تجهیزات متصل به جک خواهد بود. به همین دلیل به فاصله اولین نقطه حرکت شفت سیلندر تا نقطه پایانی آن را کورس پیستون در جک می‌گویند. مقیاس کورس پیستون را معمولا بر حسب میلی‌متر در نظر می‌گیرند.

❇️ میزان ضربه گیری

عملکرد جک چهار میل پنوماتیک منحصر به یک مسیر ابتدایی و انتهایی نیست بلکه هر بار عملیات در جابه‌جایی پیستون یک جابه‌جایی در قلب سیلندر را ایجاد می‌کند. اگر این جابه‌جایی برای ضربه گیری نباشد به سرعت منجر به تخریب صفحه پیستون از داخل سیلندر می‌شود. برای این که از ضربه‌های ناشی از جابه‌جایی در جک جلوگیری شود معمولا از درپوش‌هایی که قابلیت ضربه‌گیری دارند در ابتدا و انتهای کورس استفاده می‌شود.

❇️ قطر میل پیستون

برای این که بتوان برای کورس‌های طولانی یک قدرت مناسب را تامین کرد در کارکرد جک به صورتی که این حرکت‌های طولانی منجر به شکستگی و یا خمش شفت نشود، معمولا قطر میل پیستون را بیشتر می‌گیرند. در حقیقت این قطر میل پیستون است که معرف قدرت بالاتر جک و طول بیشتر کورس است. طبیعی است که این مورد برای جک‌های هیدرولیک با طول زیاد بسیار مهم‌تر است. مخصوصا در جک‌های پنوماتیک چهار میل که در اصولا در دسته جک‌هایی با طول زیاد است.

جک چهار میل پنومماتیک

نحوه عملکرد جک چهار میل پنوماتیک

عملکرد جک پنوماتیک چهار میل به این صورت است که ابتدا هوای فشرده شده از ورودی جک پنوماتیک چهار میل عبور کرده، در پشت سیلندر جک پنوماتیک قرار می‌گیرد؛ با این قرار گیری، جریان هوای فشرده شده در پشت سیلندر باعث وارد شدن ضربه به سیلندر می‌شود و از آن جاییکه شفت جک به صفحه متصل است، موجب به حرکت در آمدن صفحه می‌شود، درنتیجه به حرکت در آمدن صفحه، جک نیز به حرکت در می‌آید. جک چهار میل در زیر مجموعه جک‌های خطی قرار دارند.

برای انتخاب بهترین جک باید به مواردی مانند طول کورس، قطر پیستون توجه کرده و به دقت آن‌ها را مورد بررسی و سنجش قرار دهید. از مزیت‌های فوق العاده مهم این جک، پاک و بدون آلودگی بودن است و تنها تحت هوای فشرده کار می‌کند. کاربران در انتخاب جک نوع کاربرد و نوع نصب جک مورد نیاز خود را انتخاب می‌کنند و مورد استفاده قرار می‌دهند.

علاوه بر این کار، این جک تولید جریان حرکت خطی است؛ به این صورت که نیروی فشرده را به نیروی خطی تبدیل می‌کند. در بسیاری از صنایع مانند خودروسازی، ساخت قطعات مربوط به خودرو، صنع پتروشیمی و نفت، داروسازی و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت‌های عالی جک چهار میل، کیفیت و دوام بالا، گارانتی و خدمات پس از فروش است.

ساختار جک چهار میل پنوماتیک

در ساختار جک پنوماتیک چهار میل می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

🔶 کفشک سرو ته

🔶 یک پوسته سیلندر از جنس آلومینیوم

🔶 پیستون داخل سیلندر

🔶 لوازم جک

🔶 میله‌هایی برای مهار جک پنوماتیک

🔶 میل شافت از جنس استیل

اما شاید از خود بپرسید که به راستی علت محبوبیت جک چهار میل در بین کاربران چیست؟ همه ما به دنبال خرید محصولی هستیم که ضمن برخورداری از کیفیت بالا و با دوام بودن، قیمت ارزانی داشته و مهم‌تر از همه در دسترس باشد و برای تعمیر آن نیاز به پرداخت هزینه‌های هنگفت نداشته باشیم. این جک تمامی این ویژگی‌های منحصر به فرد را دارد و به علت کیفیت فوق العاده‌ای که دارد، روز به روز جایگاه خود را در بازار تثبیت و گسترده‌تر می‌کند.

ساختار جک چهار‌میل ایتدا به صورت ابتدایی بوده و در صنعت زیاد کاربرد خاصی نداشته است، اما با گسترش صنعت مهندسان و طراحان به منظور دستیابی به اهداف خود در زمینه تولید بهترین جک قدم نهادند. حاصل تلاش‌های بی‌وقفه طراحان و مهندسان جک چهار میل بود. این جک پر کاربرد بسیار مناسب و ارزان قیمت بوده و مورد توجه همگان قرار گرفته است. کمتر کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که کارش با صنعت و تکنولوژی درگیر باشد و جک چهار میل را مورد استفاده قرار نداده باشد.

جک پنوماتیک قلمی چهار میل

کاربرد جک چهار میل

جک چهار میل که نسبت به سایر جک‌های موجود در بازار پیشرفته‌تر و پر کاربرد‌تر است، در انواع صنایع پیچیده و مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این صنایع می‌توان به صنایع مختلف غذایی و داروسازی اشاره کرد. جک چهار میل دارای ۲ ورودی است. یک ورودی برای تامین نیروی رفت و ورودی دیگر برای تامین نیروی برگشت روی بدنه محصول وجود دارد. از دیگر موارد مورد استفاده جک چهار میل می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

🟡 کارخانه خودروسازی

🟡 صنایع مربوط به بسته‌بندی محصولات

🟡 شرکت پتروشیمی

🟡 شرکت نفت

🟡 پالایشگاه‌ها

🟡 شرکت‌های تولیدی کاشی و سرامیک

🟡 شرکت‌های تولید انواع قطعات خودرو

🟡 صنایع پرس

🟡 صنایع چوب

🟡 خط تولید

حال در مورد کاربرد انواع جک مطالبی را باید بدانیم:

💠 از انواع جک‌ چهار میل در مکان‌هایی که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد، استفاده می‌شود.

💠 در مکان‌هایی که هر روزه شاهد افزایش یا کاهش دما هستیم، استفاده از این جک‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد.

💠 این جک قابلیت استفاده در مکان‌های پر خطر را دارد.

💠 پروسه تولید را افزایش می‌دهد.

💠 با استفاده از این جک‌ها هدف صرفه جویی در هزینه‌های تولید محقق خواهد شد.

💠 صرفه جویی در وقت

💠 تولید محصولات با کیفیت و عالی

جک کامپکت چهارمیل

مزایای استفاده از جک چهار میل

این جک در موارد متعدد برای مصارف ساده و پیچیده برای بلند کردن یا جا به جایی اجسام مورد استفاده قرار می‌گیرد. جک چهار میل در بازار بیشترین سهم خرید و فروش را به خود اختصاص داده است و این درصد چشمگیر مربوط به مزیت‌ها و کیفیت محصول است. با استفاده از جک چهار میل دیگر نگران هزینه‌های تعمیر و خراب شدن محصول نخواهید بود، زیرا که جنس مواد استفاده شده در ساخت این جک بهترین بوده و از دوام بالایی برخوردار است. شما می‌توانید سال‌ها این جک پر کاربرد را در صنعت و سایر موارد مورد استفاده قرار دهید.

در صورت ایجاد مشکل و نیاز به تعمیر جک لازم به ذکر است که جک چهار میل از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار است و مهندسان و کارشناسان بدون دریافت هزینه‌ای جک شما را تعمیر خواهند کرد. از مزایای دیگر استفاده از جک چهار میل در مصارف متعدد می‌توانیم به موارد زیر اشاره‌ای داشته باشیم:

◀️ کیفیت بی‌نظیر

◀️ دوام بالا

◀️ استفاده از بهترین مواد اولیه

◀️ عملکرد بی‌نظیر

◀️ صرفه جویی در انرژی

◀️ موثر در کاهش آلودگی

◀️ فاقد هر گونه آلودگی

◀️ کاربری آسان

◀️ پر کاربرد

◀️ در دسترس

◀️ مقرون به صرفه

◀️ کاربر پسند

◀️ ظاهری آراسته

◀️ مطابق با استاندارد‌ها

جک پنوماتیک

خرید جک چهار میل

جک چهار میل نسبت به کیفیت و کاربری آسانی که دارد، از قیمت بسیار پایینی برخوردار است. جک چهار میل در تمامی نمایندگی‌های فروش در سراسر کشور در انواع مختلف موجود است. هر کدام از جک‌های موجود دارای قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند که این به کاربران را زمینه انتخاب بهتر کمک خواهد کرد. هنگام خرید جک چهار میل دقت داشته باشید که جک مورد نیاز خود را از برند با کیفیت و خوبی تهیه کنید، زیرا سالیان سال از این جک استفاده خواهید کرد.

شما می‌توانید برای خرید جک چهار میل ابتدا محصولات هر کدام از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین را با همدیگر از نظر کیفیت و قیمت مقایسه کنید، سپس باتوجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید جک چهار میل متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. یکی از فروشگاه‌های معتبر عرضه کننده این جک‌ها، فروشگاه اینترنتی پنو صنعت است؛ بی‌شک روش مقایسه سپس خرید نهایی برای شما سودمند خواهد بود.

نماد اختصاصی جک چهار میل SC است. در قیمت جک چهار میل مواردی از قبیل: شرکت و کشور سازنده، مگنتی بودن، دو سر شفت بودن، نوع جک، قطر جک و کورس جک چهار میل دخالت دارند. این جک با بهره گیری از فناوری روز دنیا، مطابق با استاندارد‌های اعلام شده با بهترین کیفیت ساخته شده است. 

شما باید هنگام انتخاب این جک به موارد زیر دقت کنید:

✅ توجه به نیروی ایجاد شده توسط جک چهار میل

✅ کورس جک بسیار حائز اهمیت است.

✅ این جک را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

✅ واحد مراقبت را بررسی کنید.

✅ به شافت بدنه جک  نیرو وارد نکنید.

✅ در صورت استفاده از جک چهار میل در هوای سرد، از اقدامات مناسبی در جهت جلوگیری از یخ زدگی و ایجاد مشکلات دیگر استفاده کنید.

✅ محل بسته شدن جک را مورد توجه قرار دهید.

نکته حائز اهمیت این که همه جک‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و شما باید روی یک محصول با کیفیت سرمایه‌گذاری کنید؛ هنگام خرید، به برند جک حتماً توجه کنید. روش خرید اینترنتی بهترین راهکار برای دریافت جک مورد نیاز شما است.

قیمت جک چهار میل

قیمت این جک از عوامل متعدد بسیاری تاثیر می‌پذیرد؛ از جمله این موارد می‌توان به: نوع جنس مواد اولیه، ابعاد جک پنوماتیک، برند سازنده، کیفیت و عملکرد و… اشاره کرد. جک چهار میل به علت کیفیت بی‌نظیر و قیمت ارزانی که دارد مورد توجه کاربران و مهندسان بوده است. جک چهار میل طبق استانداردهای بین المللی و تعیین شده از سوی وزارت صنعت ساخته شده است. هزینه‌های تعمیر آن نیز بسیار کم است.

این جک از قیمت بسیار پایینی نسبت به محصولات مشابه برخوردار است. مشتریان می‌توانند با صرف هزینه اندک در کم‌ترین زمان ممکن محصول مورد نیاز خود را تهیه کنند. جک چهار میل طبق استانداردهای خاص ساخته شده است و بنا به تحقیقات به عمل آمده بهترین کارایی را خود نشان می‌دهد. از دوام بالایی برخوردار است. مشاوران فروشگاه اینترنتی پنو صنعت، به صورت رایگان اطلاعات مفیدی راجع به بالا بردن طول عمر جک، بهبود کارایی آن، نحوه نگهداری و مراقبت و نیز طریقه استفاده از آن در اختیار شما قرار می‌دهند.

به‌روز رسانی ۱۴۰۱/۰۴/۰۵